gorsel-hazirlaniyor

Sulu Havalandırma Nedir?

Sulu havalandırma sistemleri, kapalı alanlarda kullanılan ve ortam havasının temiz hava ile değişmesini sağlayan sistemdir.

Genel olarak, kimyasal içerikli hava yapısına sahip olmayan, ancak kötü kokuların oluştuğu veya oluşma ihtimalin olduğu restoran, AVM ve okul gibi alanlarda tercih edilen havalandırma modelidir.

Bu tip yerlerdeki insan yoğunluğu nedeniyle tükenen temiz ve taze havanın temin edilmesi, aynı şekilde, yayılan kötü koku ve diğer oluşumların tahliye edilmesi açısından en doğru çözümlerden birini ifade eder.

Sulu Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Sulu havalandırma sisteminin basit bir çalışma modeli vardır. Ancak hava temizliğinin sağlanması açısından oldukça etkili bir yöntemdir. Kirli havanın su ile çökmesini sağlayan bir sistem tasarlanır. Filtreye yakın bir konumda bulunan fıskiyeden püskürtülen su ile havadaki partiküllerin çökmesi ve baca içerisine hapsolması sağlanır.

Daha sonra bu partiküller, baca tahliye sistemi ile kanalizasyona gönderilir. Bu sistem, özel bir hava tahliye veya kompresör sistemine ihtiyaç duymadan çalışır. Çoğu sistemde gerçekleşen emisyonu yönlendirmek amacıyla kullanılan hava kompresörleri, sulu havalandırma sistemi için şart olmadığından çok daha uygun maliyetler üzerinden kurulumu yapılır.

Sulu havalandırma sistemi ile duman içerisindeki havayı kirletici maddeler de tutulur. Bu nedenle, çevreye duyarlı bir havalandırma sistemidir. Devlet ve belediyeler tarafından kullanıldığı gibi otel, restoran, bar, kafelerde de tercih edilir. Yüksek verimlilik sağlayan sistemi, minimum oranda su kullanımı, havayı yüzde 91 gibi bir oranla temizleme becerisi sağladığı avantajlardan birkaçıdır.

Projelerimiz;

gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor

Sulu Havalandırma Sistemi Neden Kullanılır?

Kapalı ortamın temiz bir hava sahasına sahip olması için gereklidir. Su filtre sistemi ile kapalı sahada bulunan dumanın kükürt ve karbon oranını dengeler, daha sağlıklı bir ortamın oluşmasını sağlar. Bu açıdan değerlendirildiği zaman sulu havalandırma sistemi şunları gerçekleştirir:

  • Ortam havasını daima temiz halde tutar
  • Rahatsız edici kokuların önüne geçer
  • Zehirlenme riskini ortadan kaldırır
  • Temiz hava akımının sürdürülebilir olmasını sağlar
  • Yangın gibi durumların oluşmasını engeller
  • Uygulama yapılacak sahanın mimari yapısına ve ihtiyacına göre tasarlanır ve montajı yapılır.

Şimdi bize ulaşın! 0(212) 699 1389

Bizden fiyat almadan imalat ve montaj yaptırmayın.