otopark-havalandirma

Otopark Havalandırma

Şehirleşmenin giderek artması ile beraber kalabalıklaşan kentlerin araç park sorununa yönelik inşa edilen otoparklar, özellikle de kapalı otopark yapıları için ihtiyaç duyulan havalandırma sistemleri ihtiyaç duyulan hava değişimini sağlar.

Alışveriş merkezi, havalimanı ve hastane gibi alanların kapalı otopark alanlarına kurulan havalandırma sistemleri, jet fanlara sahip yapıları ile havaya karışan egzoz duman ve tozları seri şekilde tahliye etme gücüne sahiptir.

Jet fan sistemine sahip havalandırma tasarımı ile hem duman tahliyesi çok iyi bir şekilde sağlanır, hem de dumanın tahliyesinde zaman kaybı yaşanmaz.

Bu da, herhangi bir olumsuz durum söz konusu olması durumunda ortamın dumana boğulmasını ve insanların bundan etkilenmesine mani olur.

Otopark Havalandırma sistemine neden ihtiyaç var?

Özellikle hızlıca yayılan çoklu yer altı otopark alanları, bu alanlara temiz havanın sağlanması ve araç egzozundan çıkan dumandan dolayı ağırlaşan havanın temizliğinin sağlanması zorunludur.

Bu sistem ile havanın içerisindeki duman, toz ve benzeri maddeler temizlenir ve otoparka taze hava transferi gerçekleşir. Yangın ve zehirlenme gibi olayların önüne geçilmesi açısından da yüksek verimlilik sunan ve riskleri ortadan kaldırabilen yapıya sahiptir.

Projelerimiz;

gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor

Otopark Alanının Güvenliği

Jet fan sistemleri Avrupa ve benzeri ülkelerde kapalı otopark havalandırmalarında yaygın şekilde kullanılır. Ülkemizde ise, son yıllarda tercih edilen ve kanal havalandırma sistemine göre daha pratik ve verimliliği kanıtlanan bir teknolojidir. Üstelik çok daha uygun maliyetler üzerinden uygulanabilir.

Kapalı otopark havalandırma sistemlerinde kullanılan jet fanların yüksek verimliliği sayesinde oluşabilecek yangın ve zehirli egzoz gazlarının insanların can güvenliğine karşı oluşturabileceği risklerin önüne geçilebilmektedir.

Şimdi bize ulaşın! 0(212) 699 1389

Bizden fiyat almadan imalat ve montaj yaptırmayın.