okul-title-compressor

Okul Havalandırma Nedir?

Okuldaki sınıfların ve hava almayan bölümlerin yeteri kadar taze havayla buluşmamasından kaynaklı sorunların ortadan kaldırılması adına; sınıflara, spor salonuna, kantin ve kütüphane gibi alanları kapsayıcı bir okul havalandırma sistemi uygulanmalıdır.

Devlet ve özel okullarda uygulanacak sistem ile hem sınıf içerisindeki hava değişimi sağlanır, hem de sınıfın daima taze hava ile buluşması mümkün hale gelir. Bu da, öğrencilerin sınıf başarısını olumlu ölçüde etkiler.

Okullarda Hangi Tip Havalandırma Sistemleri Kullanılmalıdır?

Okul havalandırma sistemleri, okulun yapısı ve ihtiyaç duyduğu sisteme göre kurulur. Özellikle teknik liselerdeki imalathanelerde gerçekleşen üretim faaliyetleri nedeniyle ortaya çıkan toz veya zararlı maddelerin havaya karışımı söz konusu olur.

Bu tip bir okul için kullanılması gereken toz toplama sistemleri gibi havalandırma sistemi, endüstriyel kurumların ihtiyacı olan nitelikleri taşıyan bir yapıyı oluşturabilir. Okul havalandırma sistemine karar verilmeden önce tarafımızca yapılacak ücretsiz keşifle, belirlenecek ihtiyaç listesi ve projelendirme ile en doğru sistemin montajı sağlanır.

Okul içerisinde kötü kokuların yayılmasına sahip tuvalet gibi yerler için lokal bir havalandırma sistemi düşünülebilir. Bu sistem ile tuvalet havasının belirli aralıklarla tazelenmesi ve yayılan kötü kokuların engellenmesi sağlanır.

Daha hijyenik ve sağlıklı bir ortamın söz konusu olması ile hastalık ve rahatsızlık yaşanma ihtimali en aza iner. Okul ve sınıflardaki kirli havayı tahliye eden ve taze hava ile sınıfları besleyen havalandırma sistemi, yaşanabilir bir ortamın oluşmasında önemli bir araçtır.

Projelerimiz;

gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor

Anaokulları veya Kreşlerin Havalandırılması

Özellikle küçük bireylerin yer aldığı ortamın havasını sürekli tazelenmesi sağlık ve gelişim açısından önemlidir. Anaokulu gibi yerlerde havaya karışan tozların çocuklar tarafından solunması nedeniyle birtakım rahatsızlıkların ortaya çıkması muhtemeldir. Bunların engellenmesi açısından anaokulu sınıfları ve kreş gibi yerlerin havalandırma sistemlerine sahip olmasına önem verilmelidir.

Böylece, ilgili alanın taze havayla buluşması, nem ve sıcaklık değerlerinin makul seviyelerde tutulması sağlanır. Sağlıklı bir sınıf ve oyun alanın oluşması mümkün hale gelir.

Şimdi bize ulaşın! 0(212) 699 1389

Bizden fiyat almadan imalat ve montaj yaptırmayın.