yemekhane-havalandirma

Mutfak ve Yemekhane Havalandırma

Restoran, yemekhane ve endüstriyel mutfak gibi alanlarda imal edilen yemeklerin kokusunun hızlı bir şekilde yayılması, ortama karışan kötü kokular, rahatsız edici bir durum yaratır.

Bunu önlemek için restoran, yemekhane ve mutfaklar için imal edilen ve tasarlanan havalandırma sistemleri ve filtreleme sistemleri kullanılır.

Yemek imal edilen alanlarda özellikle farklı filtreleme sistemleri kullanılma imkanı bulunmaktadır.

Elektrostatik filtre, yağ ve koku tutucu filtre gibi havaya karışan duman, koku ve yağı filtreleyip ortama tekrardan temiz havayı transfer edebilen özellikle ürünlerdir.

Hangi Havalandırma Sistemleri Uygundur?

Bir restorana, catering firmasına veya yemekhaneye uygulanması planlanan havalandırma ve filtreleme sisteminin detaylarını belirlemek açısından bir ücretsiz keşif çalışmasının yapılması şarttır.

Mutfak alanı ile alakalı bilgiler, temizlenecek hava miktarı, kaç ayrı noktada yemek üretimi yapılacağı, hangi tür filtreleme kullanılacağı gibi değişkenler nedeniyle sistem gereksinimleri de değişebilir.

Ayrıca ocakların bulunduğu alanlarda oluşan duman ve yağ için endüstriyel davlumbaz istenilen ölçülere göre tasarlanır ve burada toplanılan istenmeyen duman havalandırma sistemi sayesinde ortamdan tahliyesi sağlanır.

Projelerimiz;

yemekhane-havalandirma
yemekhane-havalandirma
yemekhane-havalandirma

Çalışma Verimliliği ve Güvenlik

Birden fazla kişinin çalıştığı ve istihdam edildiği alanın dumandan, yağdan ve kötü kokudan uzak tutulması ile verimli bir çalışma ortamı sağlanır. Ayrıca, havalandırma sistemi mutfak genelinin tümüne temiz hava dolaşımın sağlanmasında da önemli bir sorumluluk üstlenir.

Kötü havanın tahliye edilmesi kadar, mekanın taze hava ile buluşması da insan sağlığı açısından önemlidir. Havalandırma sistemi ile iki hedef elde edilir. Havalandırma sistemin kurulması ile gaz sızıntılarından dolayı ortaya çıkma ihtimali olan yangın ve patlamanın önüne geçilir. Bunlar da, havalandırma sisteminin diğer bir avantajını ifade eder.

Şimdi bize ulaşın! 0(212) 699 1389

Bizden fiyat almadan imalat ve montaj yaptırmayın.