laboratuvar-title-compressor

Laboratuar Havalandırma Nedir?

Laboratuar ortamlarının ihtiyacı olan havalandırma sistemleri, hem yapılan analizlerin güvenliği hem de personelin sağlığı açısından önemlidir.

Ortamdaki sıcaklık ve nemin arzu edilen ölçülerde tutulması ile organizma üremesinin önüne geçilmesi sağlanır.

Ayrıca, havaya karışma ihtimali yüksek zararlı kimyasalların dışarı tahliye edilmesine, temiz havanın laboratuar merkezine dolmasını sağlar.

Bu bakımdan, çalışma ortamının güvenliği açısından havalandırma sisteminin laboratuar merkezinde kurulumu bir zorunluluğu ifade eder.

Kimyasal Etkenlere Dayanıklı Havalandırma Sistemi

Laboratuar merkezi için uygun havalandırma sistemine karar verilirken tarafımızca ücretsiz keşif ve inceleme süreci başlatılır. Analizin yapılacağı merkezin büyüklüğü ve ortalama temizlenmesi gereken hava miktarı gibi hesaplarla en iyi sistemin nasıl ve hangi ölçülerde kurulacağına karar verilir.

Laboratuar merkezindeki kimyasal atık ve maddelerden etkilenmeyecek malzeme ile imal edilen bir havalandırma sistemi kurulur. Bu bakımdan paslanmaz çelik, galvaniz sac, polipropilen malzemesi tercih edilerek, en verimli havalandırma ünitesinin imalatı yapılır.

Laboratuar merkezi için kurulması planlanan havalandırma sisteminin sıcaklık şartlandırma modülü oldukça önemlidir. Bu modül sayesinde ilgili merkezdeki hava sıcaklığı, nemlilik ve basınç gibi değerler ölçülür ve ortamın olması gereken sıcaklığa ulaşması sağlanır. Sürekli bir ölçüm ile takip edilen hava değişimi ile hedeflenilen değerler sabit bir şekilde tutulur.

Projelerimiz;

gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor

Laboratuar Ortamının Güvenliği

Laboratuar havalandırma sisteminin yüksek verimlilik sağlaması açısından gerekli bakım ve filtre kontrollerinin düzenli bir şekilde yerine getirilmesi çok önemlidir. Filtre tıkanmalarından kaynaklı hava temizleme performansındaki düşüklük, özellikle zehirli kimyasal analizler yapan bir laboratuarda personel yaralanmalarına sebebiyet verebilir.

Bu türden durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka gereken tedbirin alınması ve havalandırma sistemlerinin düzenli şekilde kontrol edilmesi lazımdır. Araştırma ortamın havasının temizliği, personel sağlığı ile eşdeğer bir önem kaydeder.

Şimdi bize ulaşın! 0(212) 699 1389

Bizden fiyat almadan imalat ve montaj yaptırmayın.