gorsel-hazirlaniyor

Konut Havalandırması Nedir?

Sürdürülebilir yaşam alanlarının inşasına yönelik uygulamalar arasında yerini alan konut tipi havalandırma sistemleri, kentlerde dikey mimari yapıların yatay mimari yapılarının yerini almaya başlamasıyla daha fazla önem kazanmıştır.

Konut havalandırması, yaşam alanlarının konforunu hedeflemekle beraber, ilgili alandaki temiz havanın sürekliliğinin sağlanması ve ortamdaki nemin, kuruluğun, sıcaklık ve soğukluğun arzu edilen şekilde şartlandırılmasında önemli bir işleve sahiptir.

Konutlarda tercih edilen havalandırma sistemleri ile çok daha ferah ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşur. Sığınak, mutfak, banyo, otopark ve konut projesinin ihtiyaç duyulan diğer alanlarında uygulanabilen havalandırma sistemi, lokal veya merkezi olarak kurulmaktadır.

Konut Havalandırma Sistemlerinin Avantajları

Konut projelerinin yapısına ve mimari özelliklerine göre uygulama yapılacak havalandırma sistemi ile birden fazla avantajın elde edilmesi sağlanır. Sadece, ilgili ortamda yaşayacak insanların konforu değil, konut ömrünün uzaması ve mülk değerinin artması açısından da havalandırma sistemi gereklidir.

1. Havalandırma oranları kontrol altına alınabilir ve talebe göre şartlı havalandırma yapılabilir.
2. Konutlardaki kirlilik azaltılır ve sürekli taze hava akımın söz konusu olması sağlanır.
3. Havalandırma ile elde edilen nem kontrolü sayesinde, fazla nemin yaratacağı olumsuz durumların önüne geçilir.
4. Enerji verimliliği sunan bir sistem ile birden fazla konutun havalandırmadan yararlanması sağlanır.
5. Çok yüksek miktarda seyir eden hava debileri engellenir.

Konut Havalandırması projelerimiz;

ankara-incek-toki-havalandirma
toki-sulukule-konutlari-havalandirma
dumankaya-lobi-havalandirma

Doğru Projelendirme ve Uygulama

Doğru seçilen ve uygulaması titizlikle yapılan havalandırma sisteminden elde edilecek daha farklı yararlarda vardır. Bu faydalardan yararlanabilmek adına mekanik havalandırma sistemlerine önem verilmesinin değeri büyüktür. Böylece, havalandırma kontrolleri daha iyi sağlanır.

Üstelik bu sistemlerin çıkardığı sesten dolayı çevreye yayılan yüksek frekanslı seslerin havalandırma susturucuları ile makul düzeye indirilmesi mümkündür. Isıtma – soğutma imkanı sunacak ve taze hava dolaşımı sağlayacak sistem ile yaşanılabilir alanların konforu yüksek düzeye erişir.

Konut tipi havalandırma sistemlerinin tasarımları değişkenlik arz edebilir. Uygulama yapılacak konut projesinin mimari yapısına göre seçilecek havalandırma kanalı değişkenlik arz eder. Yuvarlak veya dikdörtgen havalandırma mekanizmaları, konutlarda kullanılabilen ve verimlilik sunan sistemlerden bazılarıdır. En girift ve değişik mimari tarzlarda bile kolayca monte edilebilen yuvarlak veya spiral sistemler de, konut için kullanılabilir.

Şimdi bize ulaşın! 0(212) 699 1389

En uygun fiyatlarla projeleriniz için imalat ve montaj hizmeti.