iklimlendirme-sistemleri-1-compressor

İklimlendirme Sistemi Nedir?

İklimlendirme sistemleri, kapalı ortam havasını arzu edilen seviyede tutmak ve şartlandırmak üzere kullanılan sistemlere denir.

İç havanın nemini alarak yapılan soğutma veya ısıtma işlemi ile daha konforlu bir yaşam alanı sağlanır.

Sadece yaşam alanları için değil, endüstriyel alanlarda da kullanılan iklimlendirme sistemleri, üretimi yapılan ürünün ihtiyaç duyduğu ortamı oluşturmak için de tercih edilen sistemlerdir.

Isıtma Sistemleri

Isıtma sistemi, iklimlendirme çalışmaları sırasında tercih edilen lokal veya merkezi kurulan sistemi ifade eder. İç mekandan dış mekana yönelik gerçekleşen ısı kaybını önlemek için kullanılan bir sistemdir. Bu sistem ile ortam havasının arzu edilen sıcaklık değerinde tutulması sağlanır.

Merkezi ısıtma sistemi (klima santrali), büyük alanlar için tercih edilen ve insanların yoğun olduğu alanlara özel kurulan bir sistemdir. AVM ve hastane gibi yerlerde merkezi ısıtma sistemleri tercih edilir. Ayrıca, bitki ve ilaç üretim merkezleri için de kullanılır. Lokal ısıtma sistemi ile bu tür yerde sağlanmak istenilen sıcaklık ayarı belirli bir düzeyde tutulur.

Soğutma Sistemleri

İklimlendirme araçları içerisinde soğutma sistemleri yer alır. Bu sistem, ortamın rahatsız edici dereceye ulaşan ısısının soğuk hava ile değişimini sağlar. Ayrıca, soğuk hava atmosferinin korunmasını ve havanın hep aynı derecede kalmasını mümkün hale getirir. Soğutma sistemi, ortamdaki sıcak havayı çeker ve serin hava ile değişimini sağlar.

Ortam sıcaklığının bitki veya ilaç ürünler açısından önemli olması nedeniyle soğutma sisteminin hav ölçümü ve değişen hava sıcaklığını arzu edilen noktaya getirme işlevi vardır. Böylece, çalışma ortamında hedeflenilen sıcaklık ayarı her zaman korunur ve sağlıklı ortam oluşturulur.

Projelerimiz;

iklimlendirme-sistemleri-2-compressor
iklimlendirme-sistemleri-3-compressor
iklimlendirme-sistemleri-4-compressor

İklimlendirme Sistemleri Çeşitleri

Merkezi ve bölgesel bazlı iklimlendirme sistemlerinden farklı olarak havalı ve sulu iklimlendirme sistemleri bulunur. Tamamen havalı sistemler, merkezi klima bölümünden şartlandırılan havanın kanallar yardımı ile farklı bölge ve odalara dağıtılması ile gerçekleşir. Tamamen sulu sistemler ise, otel ve hastane gibi merkezlerde tercih edilen bir soğutma modelidir. Bunlarla beraber tamamen bağımsız iklimlendirme sistemi kurulumları da yapılabilir.

Şimdi bize ulaşın! 0(212) 699 1389

Bizden fiyat almadan imalat ve montaj yaptırmayın.