avm-havalandirma-title-compressor

Alışveriş Merkezi Havalandırma

Alıveriş merkezi havalandırma sistemleri, AVM’nin yapısına ve gereksinimine göre projelendirilerek en uygun planlama yapılarak uygulanır.

İnsan trafiğinin oldukça yoğun olduğu ve farklı bölümlerden oluşan AVM’nin verimli bir havalandırma sistemi ile sağlıklı hava dolaşımına sahip olmaları mümkündür. 

Bu tür yerlerde, kötü koku ve toz gibi maddelerin havaya karışma oranları yüksektir. Bu nedenle, uygulanacak havalandırma sistemi toz gibi maddeleri filtreleme ve kötü kokuyu tahliye etme açısından verimli bir çalışma performansı sunmalıdır.

Kapalı Otopark Havalandırması

Alışveriş merkezi havalandırma sisteminin merkezi bir şekilde kurulumu mümkündür. Bazı bölümlerde, lokal havalandırma uygulamaları yapılabilir. Kapalı otopark için uygulanacak havalandırma sistemi, jet fanlardan oluşur ve daha verimli bir çalışma modeli sunar. Bunun gibi farklı bölümlerin değişik ihtiyaçları düşünülerek, en doğru ve verimli havalandırma sisteminin kurulumu yapılmalıdır. Havalandırma sistemi, havadaki partikülleri temizlediği ve tahliye ettiği gibi, AVM içerisinde arzu edilen hava konforunu da sağlamalıdır.

AVM Havalandırma projelerimiz;

gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor
gorsel-hazirlaniyor

AVM Havalandırması Neden Önemlidir?

Öncelikle, alanın veya ortamın hava kalitesini sağlamak amacıyla kurulan sistemin ayrıca gaz kaçağı gibi durumların oluşması halinde yaşanabilecek zehirlenme ve patlama gibi durumları da önlemeye yönelik etkisi vardır.

Ancak esas hedeflenilen şey, hava kalitesinin sağlanmasıdır. Bu bakımdan, ortam havası sürekli kontrol edilir ve gereken sirkülasyon oluşturulur. Böylece, insanların yoğun olarak bulunduğu alanın yaşanabilirlik açısından konforu arttırılır. Özellikle sıcaklık ve nem değerleri makul düzeyde tutulur.

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın

Uzman ekibimiz tarafından yapılacak projelendirme ile en uygun maliyetlere projenizi anahtar teslimi için bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılardan farklı araştırmaları okuyabilirsiniz:

Alışveriş Merkezlerinde Kullanıcı Memnuniyeti ve Konfor Koşulları

Alışveriş Merkezlerinde İç Hava Kalitesi

Şimdi bize ulaşın! 0(212) 699 1389

Bizden fiyat almadan imalat ve montaj yaptırmayın.